Estetik

Yasal Uyarı

Estetik Cerrahi ve estetik ameliyatlar, burun estetiği, kulak estetiği, göğüs estetiği, meme estetiği, ve cinsel estetik ameliyatlar ile ilgili her türlü sorunuza güvenilir ve bilimsel cevap bulabileceğiniz estetik cerrahi sitesindesiniz. Bu sitede yer alan her türlü bilgi, yorum ve resimler siteyi kullananları bilgilendirmeye yönelik olup, hiç bir şekilde kişinin doktorundan bağımsız teşhis ve tedaviye yönlendirilmesi anlamına gelmez, reklam amacı taşımaz. Bu sitede hakkında bilgi verilen tüm tedavi ve ameliyatlar sadece uzman doktorlar tarafından ve tam teşekküllü hastanelerde yapılabilir.

Vajina dış dudak estetiği

V

ajina bölgesinde doğuştan olan şekil bozuklukları ya da sonradan ortaya çıkan bazı değişiklikler, bir çok kadında rahatsızlığa, mutsuzluğa ve komplekse yol açabilir. Sonuçta bu durum, cinsel hayatı olumsuz etkileyebilir ya da kadının cinsel ilişkiden soğumasına neden olabilir.

Vajina bölgesindeki dış dudaklar ya da büyük dudaklar, kadın cinsel organının yani vulvanın dıştan bakıldığında görünen bölümü oluşturmaktadır. Dış dudak şekli, büyüklüğü ve dolgunluğu, vajina estetiğini etkileyen önemli faktörlerdir. Bazı genç bayanlarda vajina dış anatomik yapıların bir kısmı hiç gelişmemiş, az gelişmiş, asimetrik olarak gelişmiş ya da fazla gelişmiş olarak bulunabilir.

Vajina dış dudakları, dıştan bakılınca görünebilen, kadın cinsel organının en önemli bölümünü oluşturur.

Dış dudak ya da büyük dudak yapılarının estetik görünümü ile ilgili olarak en sık rastlanan problemler ya dudakların aşırı dolgun olması ya da yeterince dolgun olmamasıdır. Fazla dolgun olması doğuştan olan yapısal gelişimle ilgilidir.

Dış dudakların dolgunluğuyla birlikte bazen genital bölgenin üzerindeki kasıklar arasında kalan üçgen şeklindeki pubis bölgesi de dolgun olabilir. Pubis bölgesinin dolgunluğu özellikle bikini giyildiğinde kendini gösteren, estetik olmayan kötü bir görünüm oluşturur. Büyük dudakların dolgunluğu, genital bölgenin aşırı terlemesine, terlemeye bağlı olarak kötü kokmasına, vajina salgılarının birikerek mantar infeksiyonlarına zemin hazırlaması gibi sağlık problemlerine neden olduğu gibi kadının erkek karşısında kendini kötü hissetmesi gibi psikolojik problemlere de neden olabilir.

Diğer taraftan kadının kıyafet seçiminde de kısıtlama oluşturması, dilediği şekilde bikini, pantolon ya da iç çamaşırı giyememesi de ayrı bir sorun teşkil etmektedir. Dolgun olan büyük dudaklar, lokal anestezi altında uyuşturularak ya da gerekirse genel anestezi altında, içeride dolgunluğa neden olan yağ dokusu ya liposuction uygulanarak azaltılır ya da deride de fazlalıklar varsa fazlalık deri ile birlikte kesilerek küçültülebilir. Pubis bölgesinde de dolgunluk varsa bu bölgeye liposakşın uygulanabilir. Vajina estetiği, estetik dış dudak küçültme ameliyatları, bu tür şikayetleri hisseden ve ergenlik döneminin bitmesiyle genital organların şekillenme süreci tamamlanmış olan her kadında uygulanabilir.

Estetik dış dudak ya da büyük dudak küçültme operasyonu çocuk doğurmuş ya da doğurmamış, o güne kadar cinsel ilişkiye girmiş ya da girmemiş her kadına uygulanabilir. Kızlık zarı vajina girişinde olduğu, dış dudaklar vajinanın dışında kaldığı için bu işlem kızlık zarına zarar vermez. Estetik vajina ameliyatları, hamile kalmaya, hamileliğin sonunda normal doğum yapmaya, cinsel ilişkiye girmeye ve orgazma herhangi bir engel oluşturmaz. Dış dudakların dolgunluğunu yitirmesi ise yaşın ilerlemesi sonucu yağ dokusunun azalmasına bağlı olarak ortaya çıkar. Bazen de genç yaşlarda kilo düşüklüğü ya da zayıflığa bağlı yağ dokusunun azalması dış dudaklara oldukça zayıf bir görünüm verebilir. Dış dudakların küçük ve zayıf olması bazen doğuştan olan yapısal gelişimle de ilgili olabilir.

Vücudun diğer bölgelerinden alınan bir miktar yağ, dudaklar içine transfer edilerek dolgu işlemi uygulanabilir. Cinsel organ ya da vajina estetiği ve estetik vulva operasyonları bu problemlerin ortadan kalkışı ile kişinin kendine özgüvenini yerine getirir, cinsel ilişkide konsantrasyonu bozulmaz ve sonuçta aldığı zevki ve tatmini arttırır. Bunların yanı sıra sıkı pantolon, bikini gibi dilediği kıyafetleri giyme özgürlüğünü vererek, havuz ya da denize girme gibi sosyal ortamlarda da ayrıca rahatlık sağlamaktadır. Büyük dudak estetiği ile birlikte klitoris estetiği, küçük dudak estetiği, labioplasti, vajina daraltma ya da vajina estetiği yapılabilir.

Vajina dış dudak estetiği ile ilgili konular

Estetika.gen.tr © 2014 Tüm hakları saklıdır.